Euroexam - Képtörténet

Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív
 

Az Euroexam vizsga szóbeli részében, van egy olyan feladat, ami egyik másik vizsgán sem lelhető fel és ez pedig a Picture Story vagy Bildergeschichte.

Alapvetően egy játékos feladatról van szó, amelyen nagyon magabiztosan át lehet menni,

mert még felkészülési idő is van rá, ahol szótár segítségével vázlatot írhatsz, amit majd bent, a vizsgán használhatsz is. VÁZLATOT!

A vizsgák után általában meg szoktuk beszélni, hogy a vizsgázók, hogy teljesítettek, melyik feladattal volt problémájuk, mi nem ment, mi volt csúcs szuper.

Általánosságban azonban elmondható, hogy a Képtörténet feladat sokaknak jelent kihívást.

Miért is emeltem ki a VÁZLAT szót?

Sokszor tapasztaljuk, hogy a vizsgázó neki áll regényt írni a felkészülési idejében vagy ennek az ellenkezője, ül és nézi, mert ő majd ott bent improvizál. A kérdés az, hogy miért? Olyan jó, hogy van felkészülési idő és olyan klassz, hogy a képtörténet minden egyes kockájához szavakat, kötőszavakat, akár igealakokat, bármit felírhatsz, hogy majd bent szépen gördülékenyen el tudd mondani és nem felolvasni és végképp nem össze-vissza, átgondolatlanul mondani valamit.

Hogyan készülj erre a feladatra?

Először is: a képtörténetet egy be nem fejezett mondat vezeti be, amit megadnak számodra. Célszerű ezzel a mondattal kezdeni a kis történetet, mert biztosan elindít egy gondolatmenetet benned.

Aki csinált már ilyen feladatot, az tudja, hogy itt bizony arra is kíváncsiak mennyire ügyesen használod a múlt időt, nyelvtől függően a múlt időket, tudsz-e ügyes átkötéseket mondani. Ehhez viszont az kellene, hogy a felkészülési időben, miután átnézted a képtörténetedet, gondold át, hol milyen kötőszót érdemes használni, ahol nem vagy biztos a helyes igealakban, ott leellenőrzöd a szótárból és beírod a vázlatba.

A feladat az, hogy folyamatosan próbáld elmondani a történetet. Nagyon fontos, hogy nem hiba, ha nem végzel a sztorival. Lehet, hogy olyan sokat beszéltél, hogy észre sem vetted, hogy eltelt 2-3 perc és egyszerűen csak leállítottak. Az sem hiba, ha átgondoltan és lassabban beszélsz. A lényeg, hogy érződjön, hogy a történetnek van eleje, vége, épp benne vagy, magabiztos vagy abban, amit mondasz.

Próbáld ki a vázlat készítést! Megéri smile

Szerző: Bagány Márta - Katedra Nyelviskola Pécs

Iratkozz fel a Hírlevélre

Témakörönkénti Szófelhő