Olvasóink értékelése: 0 / 5

Csillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktívCsillag inaktív

Nem pusztán egy vizualizálási technikáról van szó, nem csak azoknak lehet hasznos, akik “látva” tanulnak, hanem egy komplex jegyzetelő és memotechnikáról, melynek segítségével, talán ha nem is tökéletesen, de sokkal optimálisabban használod ki agyi kapacitásod :)

Pici tudomány

Agyunk bal féltekéje felel az analitikus gondolkodásért, nyelvtanulásért, logikáért, számokért. Ez a feled érti a diagramokat, jegyzeteket. Ezzel szemben a jobb oldal dolgozza fel a formákat, színeket, mintázatokat, ritmusokat.

A MIND MAP a két féltekét egyenlő mértékben dolgoztatja, ezért amellett, hogy szórakoztató így felkészülni, tanulni, rendkívül jó eredményeket lehet elérni, ha valaki nehezen memorizál.

Ha rendszerezni szeretnéd tudásod egy témakörben, használd a MindMap technikát. Nem véletlenül használtam a technika szót, hiszen számos ingyenes oldal található, ahol elkészítheted egy téma vázlatát vagy összegyűjtheted azokat a szavakat, amiket nem ismersz.

Ugyan úgy, ahogy a kisgyerekek is több csatornán át, minden érzékszervükkel tanulnak, ezzel a módszerrel Te is felpezsdíted a tanulási folyamatot.

Az alaptechnika offline a következőképp néz ki

  1. Fogj egy lapot, színes ceruzákat vagy filceket! A lap közepére írd fel azt a fogalmat, vagy szót, ami a témád.
  2. Írj össze kulcsszavakat és rendezd el őket a téma körül. Használj színeket, rajzolj ábrákat, bármit, ami segít.
  3. Ezt követően helyezd el a többi szót, téma esetén kulcsszavakat. Vagyis ágakat húzol, amikből továbbiakat és így tovább. A lényeg, hogy a saját logikádat kövesd! A szabály az, hogy nincs szabály! Alkoss és közben memorizálj .)

Online Mind Map a kor szellemében :) Összegyűjtöttünk egy pár oldalt, ahol szuper Mind Map-et készíthetsz

COGGLE https://coggle.it/

CANVA –a személyes kedvenc. Szép alapok, egyszerű felhasználás, pikk-pakk, instant örörm  https://www.canva.com/graphs/mind-maps/

LUCIDCHART https://www.lucidchart.com/pages/examples/mind_mapping_softwar

Szerző: Bagány Márta - Katedra Nyelviskola Pécs

Iratkozz fel a Hírlevélre

Témakörönkénti Szófelhő